Referee Schedule

Sportsmanship Cup

Select a Competition and Weekend:

Return to Main Schedule Page

AYSO Region 76 Referee Schedule
Saturday, December 20, 2014
Field Division Game Teams Time CR AR AR2 Mentor
La Cienega Park - East Field B12 26105 B12-76-1 v. B12-4-1 8:30 AM Brian Ashkenazi  Jonathan Lurie  Peter Gumpert   
  G12 26104 G12-76-2 v. G12-4-4 9:35 AM Jonathan Lurie  Brian Ashkenazi  Peter Gumpert   
  G12 26106 G12-9-4 v. G12-76-1 10:40 AM Shan Farahi  Ryan Heravi  Ben Nichols   
  G12 26107 G12-1595-9 v. G12-70-1 11:45 AM Howard Simon  Ryan Heravi  Ben Nichols   
  B12 26108 B12-147-1 v. B12-76-1 12:50 PM Daniel Hamuy  Jordan Jaman  Dave Margolis   
  B12 26109 B12-78-1 v. B12-76-4 1:55 PM Ann James  Mike Johnson  Tim Minniear   
  G12 26110 G12-1595-9 v. G12-1441-1 3:00 PM Hilary Macgregor  Ann Eggleston  Eric Weiss   
  G12 26096 G12-78-1 v. G12-76-4 4:05 PM Walid Haddad  Jason Coffey  David Allen   
La Cienega Park - Frank Fenton Field B10 26168 B10-70-1 v. B10-254-1 8:15 AM Michael Sarner  Sean Silk  Hermogenes Torres   
  B10 26169 B10-1031-2 v. B10-254-2 9:20 AM Sean Silk  Michael Sarner  Hermogenes Torres   
  G10 26170 G10-39-1 v. G10-78-1 10:25 AM Mark Christian  Robbie Zeiger  Nishon Watson   
  G10 26171 G10-1031-4 v. G10-1441-1 11:30 AM Steven Bank  Dominique Tauzin  Leander Benoit   
  B10 26172 B10-1031-2 v. B10-70-1 12:35 PM Mariano Vega  Bernardo Ruiz  Daniel Russell   
  B10 26173 B10-9-1 v. B10-1031-4 1:40 PM Mark Christian  Nishon Watson  Leander Benoit   
  G10 26174 G10-39-1 v. G10-76-4 2:45 PM Brett Kallman  Kerry Kallman  Ken Ray   
Roxbury Park G12 26090 G12-78-2 v. G12-76-4 8:30 AM Jim McNally  Marla Tyler  Mike Clark   
  G12 26091 G12-70-2 v. G12-4-1 9:35 AM David Gregg  Jim McNally  Mike Clark   
  G12 26092 G12-76-3 v. G12-187-1 10:40 AM Marc van Asselt  Paul Gonzales  Robbie Zeiger   
  G12 26093 G12-9-2 v. G12-69-2 11:45 AM Trevor Marrone  LEONARD HENDRICKS  Steve Marrone   
  B12 26094 B12-795-1 v. B12-76-5 12:50 PM Robin Frates Corbett  Matt Barnett  Robbie Zeiger   
  G12 26095 G12-9-1 v. G12-76-2 1:55 PM Edwin Contreras  Brian Jacoby  Gary Klepper   
  G12 26111 G12-69-2 v. G12-4-1 3:00 PM Brian Jacoby  Edwin Contreras  Gary Klepper   
Beverly Hills High School - Football Field B14 26026 B14-1595-1 v. B14-76-1 8:30 AM BOB ARMSTRONG  Dan Carroll  GARY SAXER   
  B14 26027 B14-76-2 v. B14-4-1 9:45 AM Dan Carroll  BOB ARMSTRONG  GARY SAXER   
  G14 26047 G14-1595-1 v. G14-76-2 11:00 AM GARY SAXER  Dan Carroll  BOB ARMSTRONG   
  B14 26028 B14-76-1 v. B14-19-1 12:15 PM Ari Kleiman  J Peter Rich  Hwesu Cobb-Phillips   
  B14 26029 B14-1595-1 v. B14-4-1 1:30 PM J Peter Rich  Ari Kleiman  Tanika Cobb-Phillips   
  G14 26030 G14-1595-1 v. G14-76-1 2:45 PM LEONARD HENDRICKS  Trevor Marrone  Steve Marrone   
  G14 26031 G14-70-1 v. G14-1031-1 4:00 PM John Zarrabi  Jim Patneaude  Robert Logevall   
El Rodeo School B10 26144 B10-76-2 v. B10-9-2 8:15 AM Marc Hankin  Michael Bekhrad  Andrew Lee   
  B10 26121 B10-42-1 v. B10-70-3 9:20 AM Daniel Alvarenga  Edgar Ayala  Jeff Knell   
  B10 26122 B10-795-1 v. B10-147-2 10:25 AM Matthias Wagener  Bryan Case  Karen Siscoe   
  B10 26123 B10-78-2 v. B10-147-1 11:30 AM Edgar Ayala  Jeff Knell  Daniel Alvarenga   
  B10 26124 B10-70-3 v. B10-76-2 12:35 PM Bryan Case  Matthias Wagener  Kara Hooper   
  B10 26187 B10-42-1 v. B10-9-2 1:40 PM Kara Hooper  Miguel Martinez Jr.  Addison Miller   
  B10 26126 B10-1031-3 v. B10-147-1 2:45 PM Andre Caesar  Moises Brena  Beverly Ward   
  G10 26127 G10-1031-1 v. G10-76-1 3:50 PM Ken Sabar  Maurice Young  Addison Miller   
Hawthorne School G10 26183 G10-76-3 v. G10-70-3 8:15 AM Sergio Heredia  Aaron Spears  Guillermo Gastelo   
  B10 26184 B10-4-1 v. B10-70-2 9:20 AM Sergio Heredia  James Bisley  James Stephenson   
  G10 26185 G10-76-4 v. G10-1031-2 10:25 AM Rafael Nahom  Matt Barnett  Paul Gonzales   
  G10 26186 G10-70-3 v. G10-4-1 11:30 AM Jordan Jaman  Aaron Spears  David Garnett   
  B10 26125 B10-254-2 v. B10-4-1 12:35 PM James Bisley  James Stephenson  Milt Oberman   
  G10 26188 G10-78-1 v. G10-76-3 1:40 PM Milt Oberman  Rod Edwards  Daniel Ruiz   
  G10 26189 G10-70-2 v. G10-1031-4 2:45 PM Jerome Davis  Ken Sabar  Milt Oberman   
La Cienega Park West - LC Blvd Side B10 26145 B10-78-2 v. B10- 1595-1 8:15 AM Shawn Landis  Rod Edwards  Daniel Ruiz   
  B10 26153 B10-78-1 v. B10-9-1 9:20 AM Russell Korobkin  Jim Menton  Richard Welch   
  G10 26154 G10-1031-1 v. G10-76-2 10:25 AM Joe Mani  Farshid Shohed  Camila Wilson   
  G10 26155 G10-76-1 v. G10-69-1 11:30 AM Simon Black  Tom O'Connell  Andrew Genewick   
  B10 26156 B10-70-2 v. B10-254-1 12:35 PM Jose Carranza  Jason Coffey  Randy Spitzer   
  B10 26157 B10-795-1 v. B10-76-3 1:40 PM Lee Harting  David Kramer  Lenin Leake   
  G10 26158 G10-1441-1 v. G10-4-1 2:45 PM Noah Rosen  Ron Levin  Dennis Kenmore   
  G10 26159 G10-78-2 v. G10-76-2 3:50 PM Jason Coffey  Jose Carranza  Randy Spitzer   
La Cienega Park West - Center Side B10 26120 B10-1031-3 v. B10-76-1 8:15 AM Mariano Vega  Daniel Russell  Bernardo Ruiz   
  B10 26152 B10-76-3 v. B10-1031-4 9:20 AM Michael Wolff  Nick Wolff  Ryan Wolff   
  G10 26146 G10-70-1 v. G10-78-2 10:25 AM Michael Wolff  Ryan Wolff  Nick Wolff   
  G10 26147 G10-1595-1 v. G10-70-2 11:30 AM Edwin Harrah  Mitch Kamin  Phil LaMarr   
  B10 26148 B10- 1595-1 v. B10-76-1 12:35 PM Jack Burton  Mitch Kamin  Phil LaMarr   
  B10 26149 B10-147-2 v. B10-78-1 1:40 PM David Carlin  Craig Forsyth  Paul Taghibagi   
  G10 26150 G10-1031-2 v. G10-1595-1 2:45 PM Tom O'Connell  Simon Black  Andrew Genewick   
  G10 26151 G10-69-1 v. G10-70-1 3:50 PM Andrew Genewick  Simon Black  Tom OConnell   
Kenneth Hahn Park - North B12 26054 B12-76-5 v. B12-1031-1 8:30 AM Joseph Coffaro  Nancy Estrada  Steve Popp   
  B12 26055 B12-76-3 v. B12-1595-1 9:35 AM Cedric Penix  Michael Madison  Ernest Brown   
  G12 26056 G12-1441-1 v. G12-9-1 10:40 AM Brian Lee  Dianne Hardy-Garcia  Andrew Genewick   
  G12 26057 G12-78-1 v. G12-1031-2 11:45 AM Joel Blanke  Thomas Buongervino  Jon Raskin   
  B12 26058 B12-1595-1 v. B12-42-1 12:50 PM Dianne Hardy-Garcia  Andrew Genewick  Brian Lee   
  G12 26059 G12-1031-1 v. G12-76-1 1:55 PM Thomas Buongervino  Jon Raskin  Joel Blanke   
  G12 26060 G12-9-2 v. G12-78-2 3:00 PM Dawud Al-Mansur  HABEEBAH KOLLEFF  John Merille   
  G12 26061 G12-187-1 v. G12-32-1 4:05 PM Mark Emanuel  Julia Yesionek  John Carta   
Kenneth Hahn Park - South B12 26052 B12-759-1 v. B12-78-1 8:30 AM Thomas Terry  HABEEBAH KOLLEFF  John Merille   
  B12 26053 B12-147-1 v. B12-1031-2 9:35 AM Ann Eggleston  Hilary Macgregor  Eric Weiss   
  G12 26062 G12-32-1 v. G12-1031-1 10:40 AM Cedric Penix  Michael Madison  Ernest Brown   
  B12 26064 B12-1031-1 v. B12-759-1 11:45 AM David Allen  Jason Coffey  Walid Haddad   
  B12 26063 B12-4-1 v. B12-1031-2 12:50 PM marco campo  Philip Holahan  Kurt Muller   
  B12 26065 B12-33-1 v. B12-76-3 1:55 PM Philip Holahan  marco campo  Marla Tyler   
  G12 26066 G12-1031-2 v. G12-70-2 3:00 PM Steve Pearl  Fillip Desser  Michael Damico   
Fairfax High School Football Field B14 26050 B14-1031-1 v. B14-9-1 8:30 AM Alex Mebane  Miata Edoga  Charlie Hutchinson   
  G14 26046 G14-1031-1 v. G14-78-1 9:45 AM Primitivo Hernandez  Alex Mebane  Brad Jones   
  G14 26032 G14-76-1 v. G14-70-1 11:00 AM Alex Mebane  Miata Edoga  Marc Hankin   
  B14 26051 B14-9-1 v. B14-76-2 1:30 PM Primitivo Hernandez  Lindsey Jang  Robert Osborne   
  G14 26048 G14-78-1 v. G14-76-2 2:45 PM Chryssa Elliott  Aleksi Hopkins  Robert Schultz   
  B14 26049 B14-1031-1 v. B14-19-1 4:00 PM Rebecca Weinreich  Charlie Hutchinson  Miata Edoga   
Beverly Hills High School - Upper Upper Field B12 26081 B12-33-1 v. B12-42-1 8:30 AM Jordan Jaman  Dave Margolis  Shawn Gold   
  B12 26082 B12-795-1 v. B12-76-4 9:35 AM Fillip Desser  Steve Pearl  Michael Damico   
  G12 26084 G12-9-4 v. G12-76-3 1:40 PM Doug Farmer  Marcos Sasso  Ed Teng   
  G12 26083 G12-4-4 v. G12-70-1 2:45 PM Barry Kramer  Tom Yamashita  Kyle Huemme   
 
AYSO Region 76 Referee Schedule
Sunday, December 21, 2014
Field Division Game Teams Time CR AR AR2 Mentor
La Cienega Park - East Field G12 26097 G12-70-1 v. G12-76-2 8:30 AM Brian Ashkenazi  Fabrizio Dall'Olmo  Graham Rowe   
  G12 26113 G12-1595-9 v. G12-9-1 9:35 AM Graham Rowe  Norman Sarafian  Brian Ashkenazi   
  B12 26114 B12-1595-1 v. B12-147-1 10:40 AM Michael Karlin  Toby Karlin  Michael Karlin   
  B12 26070 B12-76-5 v. B12-78-1 11:45 AM Michael Feder  Debbie Dakouzlian  Ed Novick   
  G12 26116 G12-4-4 v. G12-1595-9 12:50 PM Debbie Dakouzlian  Ed Novick  Michael Feder   
  B12 26117 B12-1595-1 v. B12-1031-2 1:55 PM Ed Novick  Debbie Dakouzlian  Michael Feder   
  B12 26118 B12-759-1 v. B12-76-5 3:00 PM Brad Pomerance  Jeffrey Grijalva  Ben Morovati   
La Cienega Park - Frank Fenton Field G10 26175 G10-70-2 v. G10-76-4 8:15 AM Mirko Paderno  Rod Edwards  Daniel Ruiz   
  G10 26191 G10-70-3 v. G10-1031-4 9:20 AM Gordon Trachtenberg  Jacqueline Schaeffer  Patrick Choukroun   
  B10 26177 B10-254-1 v. B10-4-1 10:25 AM Jacqueline Schaeffer  Patrick Choukroun  Gordon Trachtenberg   
  B10 26178 B10-9-1 v. B10-795-1 11:30 AM David Schwartz  Tony Romano  Derwin Jordan   
  G10 26194 G10-1441-1 v. G10-76-4 12:35 PM Jay Shadi  Dominique Tauzin  Steven Bank   
  G10 26195 G10-70-2 v. G10-78-1 1:40 PM Josh Sinkoski  Lenin Leake  David Kramer   
  B10 26181 B10-70-1 v. B10-4-1 2:45 PM David Kramer  Josh Sinkoski  Lee Harting   
  B10 26182 B10-1031-2 v. B10-254-1 3:50 PM Steven Bank  Dominique Tauzin  Lindsey Weinstein   
Roxbury Park G12 26098 G12-4-1 v. G12-78-1 8:30 AM Don Mink  Shan Farahi  Howard Simon   
  G12 26112 G12-76-1 v. G12-32-1 9:35 AM Oren Goldman  Don Mink  Roger Patton   
  B12 26101 B12-42-1 v. B12-76-1 10:40 AM Kurt Gosset  Mike Harkins  Grant Vermillion   
  G12 26102 G12-70-2 v. G12-76-4 11:45 AM Jon Raskin  Thomas Buongervino  Joel Blanke   
  G12 26099 G12-76-2 v. G12-1441-1 12:50 PM Darrius Simmons  Tanika Cobb-Phillips  Nnenna Nwachuku   
  G12 26103 G12-4-1 v. G12-78-2 1:55 PM Steve Pearl  Fillip Desser  Michael Damico   
  B12 26100 B12-76-1 v. B12-33-1 3:00 PM Kurt Muller  Philip Holahan  marco campo   
Beverly Hills High School - Football Field B14 26033 B14-9-1 v. B14-76-1 8:30 AM Bernard Markowitz  Tim Reynolds  Lindsey Jang   
  B14 26043 B14-76-2 v. B14-1031-1 9:45 AM Tim Reynolds  Bernard Markowitz  George Wolfberg   
  G14 26034 G14-76-2 v. G14-1031-1 11:00 AM George Wolfberg  Lindsey Jang  Primitivo Hernandez   
  B14 26037 B14-76-1 v. B14-1031-1 1:30 PM J Peter Rich  Derek Fabian  Scott Karlan   
  G14 26035 G14-1031-1 v. G14-76-1 2:45 PM Derek Fabian  J Peter Rich  Scott Karlan   
  G14 26039 G14-70-1 v. G14-76-2 4:00 PM Scott Karlan  Nnenna Nwachuku  Derek Fabian   
El Rodeo School G10 26128 G10-76-1 v. G10-78-2 8:15 AM Yale Kozinski  Franck Leveneur  Wilton Radic   
  B10 26129 B10-76-2 v. B10-78-2 9:20 AM Franck Leveneur  Yale Kozinski  Wilton Radic   
  B10 26130 B10-9-2 v. B10-70-3 10:25 AM Wilton Radic  Franck Leveneur  Yale Kozinski   
  B10 26131 B10-70-2 v. B10-1031-2 11:30 AM Jerome Davis  Bryan Case  Matthias Wagener   
  B10 26132 B10-76-2 v. B10-42-1 12:35 PM Jim Menton  Richard Welch  Russell Korobkin   
  G10 26133 G10-70-1 v. G10-76-1 1:40 PM Mark Christian  Leander Benoit  Nishon Watson   
  B10 26134 B10-70-3 v. B10-1031-3 2:45 PM Richard Welch  Jim Menton  Russell Korobkin   
  B10 26135 B10-78-2 v. B10-42-1 3:50 PM Dan Sussman  Miguel Martinez Jr.  Maurice Young   
Hawthorne School G10 26161 G10-78-1 v. G10-1031-2 10:10 AM Noah Rosen  Ron Levin  Dennis Kenmore   
  VIP 26192 (TBD) v. (TBD) 11:15 AM        
  B10 26193 B10-76-3 v. B10-147-2 12:35 PM David Garnett  Guillermo Gastelo  Aaron Spears   
  G10 26179 G10-1031-2 v. G10-76-3 1:40 PM Noah Rosen  Craig Isaac  Farzad Feizbakhsh   
  B10 26180 B10-254-2 v. B10-70-2 2:45 PM Ken Sabar  Jerome Davis  Karen Siscoe   
  B10 26196 B10-76-3 v. B10-78-1 3:50 PM Karen Siscoe  Ken Sabar  Jerome Davis   
La Cienega Park West - LC Blvd Side G10 26160 G10-76-2 v. G10-70-1 8:15 AM Joe Mani  Farshid Shohed  Camila Wilson   
  G10 26176 G10-76-3 v. G10-39-1 9:20 AM Moises Brena  Andre Caesar  Beverly Ward   
  B10 26162 B10-76-1 v. B10-147-1 10:25 AM Jason Coffey  Jose Carranza  Randy Spitzer   
  B10 26163 B10-1031-4 v. B10-78-1 11:30 AM Beverly Ward  Andre Caesar  Moises Brena   
  G10 26164 G10-1031-4 v. G10-1595-1 12:35 PM Benjamin Grijalva  Mariano Vega  Daniel Russell   
  B10 26165 B10-9-2 v. B10-76-1 1:40 PM James Bisley  James Stephenson  Kara Hooper   
  G10 26166 G10-70-3 v. G10-39-1 2:45 PM Ken Ray  Kerry Kallman  Brett Kallman   
  B10 26167 B10-147-2 v. B10-9-1 3:50 PM Farshid Shohed  Joe Mani  Camila Wilson   
La Cienega Park West - Center Side G10 26136 G10-1031-1 v. G10-69-1 8:15 AM Marc Hankin  Michael Bekhrad  Andrew Lee   
  G10 26137 G10-1595-1 v. G10-1441-1 9:20 AM Craig Forsyth  Paul Taghibagi  David Carlin   
  B10 26138 B10-1031-3 v. B10- 1595-1 10:25 AM Paul Taghibagi  Craig Forsyth  David Carlin   
  B10 26139 B10-70-1 v. B10-254-2 11:30 AM Raymond Beyda  Addison Miller  Miguel Martinez Jr.   
  G10 26140 G10-69-1 v. G10-76-2 12:35 PM Jack Burton  Mitch Kamin  Phil LaMarr   
  G10 26141 G10-78-2 v. G10-1031-1 1:40 PM Kerry Kallman  Ken Ray  Brett Kallman   
  B10 26142 B10- 1595-1 v. B10-147-1 2:45 PM Daniel Alvarenga  Edgar Ayala  Jeff Knell   
  B10 26143 B10-795-1 v. B10-1031-4 3:50 PM David Schwartz  Tony Romano  Derwin Jordan   
Kenneth Hahn Park - North G12 26074 G12-70-2 v. G12-9-2 8:30 AM Derrick Hill  Chris Deering  Katherine Hudson   
  G12 26075 G12-78-2 v. G12-1031-2 9:35 AM Mark Emanuel  John Carta  Julia Yesionek   
  B12 26076 B12-795-1 v. B12-1031-1 10:40 AM Julia Yesionek  John Carta  Mark Emanuel   
  B12 26077 B12-4-1 v. B12-33-1 11:45 AM Marcos Sasso  Doug Farmer  Ed Teng   
  G12 26078 G12-69-2 v. G12-78-1 12:50 PM Barry Kramer  Tom Yamashita  Douglas Huemme   
  G12 26079 G12-9-2 v. G12-1031-2 1:55 PM Ed Teng  Marcos Sasso  Doug Farmer   
  B12 26080 B12-42-1 v. B12-4-1 3:00 PM Cedric Penix  Michael Madison  Ernest Brown   
Kenneth Hahn Park - South G12 26067 G12-76-3 v. G12-1031-1 8:30 AM Walid Haddad  Jason Coffey  David Allen   
  G12 26068 G12-1441-1 v. G12-4-4 9:35 AM John Merille  Thomas Terry  Dawud Al-Mansur   
  B12 26069 B12-1031-2 v. B12-76-3 10:40 AM Nichole Wade  Vincent Alexander  Wayne Lue Chin   
  G12 26071 G12-1031-1 v. G12-9-4 11:45 AM Andrew Genewick  Dianne Hardy-Garcia  Brian Lee   
  G12 26089 G12-9-1 v. G12-70-1 12:50 PM Gary Klepper  Brian Jacoby  Edwin Contreras   
  B12 26119 B12-1031-1 v. B12-76-4 1:55 PM Nancy Estrada  Steve Popp  Joseph Coffaro   
  B12 26073 B12-78-1 v. B12-795-1 3:00 PM Steve Popp  Nancy Estrada  Joseph Coffaro   
Fairfax High School Football Field B14 26042 B14-19-1 v. B14-1595-1 8:30 AM David Martin  Danny Jones  Brad Jones   
  G14 26036 G14-1595-1 v. G14-70-1 9:45 AM Danny Jones  David Martin  Mitch Cohen   
  G14 26040 G14-76-1 v. G14-78-1 11:00 AM Steve Marrone  Trevor Marrone  LEONARD HENDRICKS   
  B14 26044 B14-4-1 v. B14-9-1 12:15 PM David Martin  Danny Jones  Brad Jones   
  B14 26045 B14-1595-1 v. B14-76-2 1:30 PM Aleksi Hopkins  Chryssa Elliott  Robert Schultz   
  G14 26041 G14-78-1 v. G14-1595-1 2:45 PM Robert Schultz  Aleksi Hopkins  Chryssa Elliott   
  B14 26038 B14-4-1 v. B14-19-1 4:00 PM Rebecca Weinreich  Charlie Hutchinson  Miata Edoga   
Beverly Hills High School - Upper Upper Field G12 26085 G12-76-4 v. G12-69-2 8:30 AM Douglas Huemme  Kyle Huemme  Barry Kramer   
  G12 26086 G12-9-4 v. G12-187-1 9:35 AM Steve Dyner  Paul Gonzales  Matt Barnett   
  B12 26087 B12-76-4 v. B12-759-1 10:40 AM Sergio Salgado  Fernando Rangel  Ruben Nieto   
  G12 26088 G12-187-1 v. G12-76-1 12:50 PM Ann James  Mike Johnson  Tim Minniear   
  G12 26115 G12-32-1 v. G12-76-3 1:55 PM Tim Minniear  Ann James  Mike Johnson   
  B12 26072 B12-147-1 v. B12-76-3 3:00 PM Marc van Asselt  Michael Bekhrad  Andrew Lee