Game Schedule by Field

Select a Weekend:
Weekend Only Saturday Only Sunday Entire Season

AYSO Region 76 Game Schedule By Field
Saturday, September 14, 2013
Field Division Game Teams Time Comment
Griffith Park Soccer Field B14 19768 B14-HOL-B v. B14-LF-A 2:20 PM
 
AYSO Region 76 Game Schedule By Field
Sunday, September 15, 2013
Field Division Game Teams Time Comment
La Cienega Park - East Field G12 19453 G12-H v. G12-B -- Fireball 11:00 AM 50 minute game
  G12 19449 G12-C -- Crushers v. G12-I 12:00 PM 50 minute game
  G12 19450 G12-F -- BH FLAMES v. G12-E -- Electric Maniacs 1:00 PM 50 minute game
  G12 19451 G12-D -- Orange Crush v. G12-J 2:00 PM 50 minute game
  G12 19452 G12-G -- GALAXY v. G12-A -- A-Team 3:00 PM 50 minute game
  Field Monitors 20131 (TBD) v. (TBD) 3:45 PM
  Field Monitors 20132 (TBD) v. (TBD) 4:30 PM
La Cienega Park - West Field B12 19455 B12-A -- Avengers v. B12-G -- gardeners of the galaxy 9:00 AM 50 minute game
  B12 19456 B12-E -- Evil United v. B12-B -- Bossmen 10:00 AM 50 minute game
  B12 19457 B12-I -- Inter Golazo v. B12-K 11:00 AM 50 minute game
  B12 19458 B12-D -- The Dominators v. B12-C 12:00 PM 50 minute game
  B12 19459 B12-J -- Juggernauts v. B12-H -- Black Hawks 1:00 PM 50 minute game
  Field Monitors 20133 (TBD) v. (TBD) 1:45 PM
  Field Monitors 20134 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM
  Field Monitors 20135 (TBD) v. (TBD) 4:30 PM
La Cienega Park - Frank Fenton Field G 8 19201 G 8-B -- Blue Hurricanes v. G 8-C -- The Champions 9:00 AM
  B 8 19112 B 8-E -- Eagles v. B 8-Charles Nelson 10:00 AM
  B 8 19113 B 8-N -- Nightmares v. B 8-O 11:00 AM
  B 8 19114 B 8-F -- Black Mambas v. B 8-B 12:00 PM
  B 8 19115 B 8-M -- Mini Messis v. B 8-I -- Isotopes 1:00 PM
  B 8 19116 B 8-H v. B 8-D -- Dynamite Devils 2:00 PM
  B 8 19117 B 8-C v. B 8-K -- Krushers 3:00 PM
  B 8 19111 B 8-L v. B 8-G 4:00 PM
  B 8 19744 all-Bye v. B 8-J -- Jaguars 5:00 PM
Roxbury Park B10 19305 B10-OrangeF v. B10-BlackC -- Cobra Champs 8:00 AM
  B10 19306 B10-OrangeI -- Invincibles v. B10-BlackG -- Gladiators 9:00 AM
  B10 19307 B10-BlackJ -- Jetstream v. B10-BlackM -- Grey Wolves 10:00 AM
Beverly Hills High School - Football Field G14 19515 G14-C -- Lemonade Crush v. G14-HOL-A 9:45 AM 60 minute game
  G14 19516 G14-LF-A v. G14-B -- Ninja Turtles 10:55 AM 60 minute game
  B10 19303 B10-BlackD -- Dominators v. B10-BlackP -- Boomba FC 11:00 AM
  B10 19304 B10-OrangeL -- Lunar Eclipse v. B10-OrangeC 12:00 PM
  G14 19517 G14-E -- The Sizzles v. G14-D -- Devils 12:05 PM 60 minute game
  B14 19542 B14-SLA v. B14-F 1:15 PM 60 minute game
  B14 19546 B14-B v. B14-A -- Black in Man 2:25 PM 60 minute game
  B14 19544 B14-E v. B14-C 3:35 PM 60 minute game
  B14 19536 B14-D -- Tangerine Dream v. B14-HOL-A 4:45 PM 60 minute game
Horace Mann School G10 19285 G10-J -- J-Dogs v. G10-M -- Monster M&M's 8:00 AM
  G10 19286 G10-E -- Eliminators v. G10-K -- Krazy Kickers 9:00 AM
  G10 19287 G10-P v. G10-G -- Galaxy Girls 10:00 AM
  G10 19288 G10-D -- Daddys' Devils v. G10-N -- Nerds 11:00 AM
  G10 19289 G10-B v. G10-F -- Flying Feet 12:00 PM
  G10 19290 G10-S -- Wolverines v. G10-R -- Rockin' Rollers 1:00 PM
  G10 19291 G10-T -- Moustache Maniacs v. G10-I -- Incredibles 2:00 PM
  G10 19292 G10-C v. G10-L -- Loud Lions 3:00 PM
  G10 19293 G10-A -- Amazing Highlighters v. G10-H -- Galaxy Girls 4:00 PM
  G10 19294 G10-O -- Grey Ghosts v. G10-Q -- Pink & Blue Crushing Crew 5:00 PM
El Rodeo School B10 19295 B10-BlackI -- IRON DRAGONS v. B10-BlackN -- Nitro Nine 8:00 AM
  B10 19296 B10-OrangeK -- Killers v. B10-OrangeA 9:00 AM
  B10 19297 B10-OrangeE -- The Executives v. B10-OrangeJ -- Jetpacks 10:00 AM
  B10 19298 B10-OrangeH -- Hot Shots v. B10-OrangeM 11:00 AM
  B10 19299 B10-BlackO -- Hornets v. B10-BlackL -- Lamborghinis 12:00 PM
  B10 19300 B10-OrangeN v. B10-OrangeG -- GIANTS 1:00 PM
  B10 19301 B10-BlackB -- Baboon Bombers v. B10-BlackE -- Earthquakes 2:00 PM
  B10 19302 B10-OrangeD v. B10-BlackK 3:00 PM
  B10 19308 B10-BlackF -- the flash v. B10-BlackH -- Hurricanes 4:00 PM
  B10 19309 B10-OrangeB -- Scorpions v. B10-BlackA -- Argentina 5:00 PM
Hawthorne School Field Monitors 20136 (TBD) v. (TBD) 8:15 AM
  B 7 18943 B 7-N -- Ninjas v. B 7-I -- Indestructibles 8:30 AM
  B 7 18944 B 7-F -- Fire Birds v. B 7-H -- Hawks 9:30 AM
  Field Monitors 20137 (TBD) v. (TBD) 9:30 AM
  B 7 18945 B 7-K v. B 7-G 10:30 AM
  Field Monitors 20138 (TBD) v. (TBD) 10:45 AM
  B 7 18946 B 7-D -- Dragon Devils v. B 7-P 11:30 AM
  Field Monitors 20139 (TBD) v. (TBD) 12:00 PM
  B 7 18947 B 7-O v. B 7-E 12:30 PM
  Field Monitors 20140 (TBD) v. (TBD) 1:00 PM
  B 7 18948 B 7-J -- Jets v. B 7-M -- Mavericks 1:30 PM
  Field Monitors 20141 (TBD) v. (TBD) 2:00 PM
  B 7 18949 B 7-L v. B 7-A -- Asteroids 2:30 PM
  Field Monitors 20142 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM
  B 7 18950 B 7-B -- Blue Dragons v. B 7-C -- Cheetahs 3:30 PM
La Cienega Park West - LC Blvd Side B 6 19599 B 6-O v. B 6-K 2:00 PM
  B 6 19600 B 6-D -- Skylanders v. B 6-P -- Hawks 3:00 PM
  B 6 19601 B 6-E -- CRUSHERS v. B 6-L -- Green Lightning 4:00 PM
  B 6 19602 B 6-I -- Ice Dragons v. B 6-C -- Chima Avengers 5:00 PM
La Cienega Park West - Center Side B 6 19603 B 6-H -- Heroes v. B 6-F -- Lightning 2:00 PM
  B 6 19604 B 6-J -- Jaguars v. B 6-N 3:00 PM
  B 6 19605 B 6-M v. B 6-G -- Black Ninjas 4:00 PM
  B 6 19606 B 6-B -- Blazers v. B 6-A -- The A Team 5:00 PM
Clover Park - Santa Monica G10 20025 G10-R20-X-COOPER v. G10-R34-X 12:30 PM
Culver City Park - Bill Botts Field (Babe Ruth) B19 19797 B19-CC2 -- Culver City 2 v. B19-BHWLA -- West Hills 8:30 AM
  B19 19798 B19-Watts v. B19-HOL2 10:15 AM
  G19 19801 G19-SM v. G19-CC3 -- CC3 12:00 PM
  B16 19803 B16-LF v. B16-SM -- Saints 1:45 PM
  G16 19805 G16-WLA -- WLA v. G16-CC3 3:30 PM
Kenneth Hahn Park - North G14 19757 G14-SLA v. G14-A -- BH SPARX 1:00 PM
Kenneth Hahn Park - South B19 19823 B19-SLA -- SoLA FC v. B19-CC1 8:30 AM
  G19 19825 G19-CC2 v. G19-WLABH -- WLABH 10:15 AM
  B16 19827 B16-BH v. B16-CC4 12:00 PM
  B16 19829 B16-CC2 v. B16-W 1:45 PM
  G16 19830 G16-CC1 -- CC1 v. G16-CC2 3:30 PM
TBD B12 19454 all-Bye v. B12-F -- 49ERS 7:00 AM 50 minute game
John Adams MS - North Field G14 20042 G14-R20-X(14) v. G14-R69-X(14) 1:45 PM
La Cienega Park East - Gate Side G 6 19609 G 6-G -- Gooey Gummy Bears v. G 6-A -- Awesome Purple Hurricanes 4:00 PM
  G 6 19610 G 6-F -- Flamingos v. G 6-E -- Excellent Elephants 5:00 PM
La Cienega Park East - Far Side G 6 19607 G 6-C -- Yellow Jackets v. G 6-D -- Triple S - Soccer Super Stars 4:00 PM
  G 6 19608 G 6-B -- Blue Bubbles v. G 6-H -- Hot Chocolates 5:00 PM
Lincoln Middle School G12 20033 G12-R20-X(12) v. G12-R92-X(12) 1:30 PM
Beverly Vista School G 8 19200 G 8-H -- Hilarious Hippos v. G 8-D -- Dragon Girls 9:00 AM
  G 8 19203 G 8-A -- Pink Avalanche v. G 8-G -- Go Getters 10:00 AM
  G 8 19204 G 8-F -- Fearless Falcons v. G 8-J -- Jaguars 11:00 AM
  G 8 19202 G 8-I -- The Incredibles v. G 8-E -- Earth Girls 12:00 PM
  Field Monitors 20143 (TBD) v. (TBD) 12:45 PM
  G 7 19044 G 7-G -- Go Girls Go v. G 7-F -- Fantastic Fuchsia Fairies 1:00 PM
  Field Monitors 20144 (TBD) v. (TBD) 2:00 PM
  G 7 19045 G 7-H -- Hollywood United v. G 7-A -- Gold Rush 2:00 PM
  G 7 19046 G 7-B -- Butterflies v. G 7-C 3:00 PM
  Field Monitors 20145 (TBD) v. (TBD) 3:15 PM
  G 7 19047 G 7-I -- Incredible Ice Queens v. G 7-D -- Blue Crush 4:00 PM
  Field Monitors 20146 (TBD) v. (TBD) 4:30 PM
  G 7 19048 G 7-J -- Jalapenos v. G 7-E -- Emeralds 5:00 PM
Airport Park B19 19807 B19-SM v. B19-PP2 -- Palisades United 1:00 PM
  G16 19808 G16-BH1 v. G16-SM02 2:45 PM
Liechty Middle School B19 19817 B19-HOL3 v. B19-HOL1 1:30 PM
  G19 19818 G19-CC1 v. G19-HOL 3:15 PM
  B16 19819 B16-CC1 v. B16-HOL1 5:00 PM
Palisades High School - Football Field B19 19811 B19-LF v. B19-PP1 -- Pali FC 12:00 PM
  B16 19812 B16-PP -- Pacific Palisades v. B16-SLA 1:45 PM
Glenn M. Anderson Park G12 20031 G12-R17-X(12) v. G12-R76-X(12) -- Scream 12:00 PM
Adams - West Field - Redondo Beach G10 20027 G10-R17-X v. G10-R70-X -- Fire and Ice 3:00 PM
  B10 20023 B10-R17-X v. B10-R10-X2 4:30 PM
Washington Field G14 20043 G14-R17-X v. G14-R76-X(14) 4:15 PM
Parras Middle School B14 20037 B14-R34-X(13) v. B14-R21-X(13) 9:30 AM
  G14 20041 G14-R34-X(14) v. G14-R214-X(13) 11:00 AM
Jefferson Middle School G10 20024 G10-R14 -X v. G10-R7-X 12:00 PM
  B10 20021 B10-R14-X v. B10-R34-X 2:00 PM
Victor Elementary School B12 20028 B12-R14-X(11) v. B12-R76-X(11) -- Beverly United 12:00 PM
  G12 20034 G12-R14-X(12) v. G12-R10-X(12) 2:00 PM
  B14 20040 B14-R14-X(14) v. B14-R20-X(14) 4:00 PM
Arnold Elementary School G12 20032 G12-R12-X(11) v. G12-R10-X(11) 12:30 PM
Torrance Elementary School B14 20039 B14-R15-X(14) v. B14-R78X-Rangers 3:00 PM
Adams Elementary - Torrance G12 20035 G12-R15-X(12) v. G12-R19-X(12) 3:00 PM